Acartus - Kompleksowa obsługa księgowa

Aktualność

Acartus SA w stowarzyszeniu BKR

Przed trzema laty Acartus SA, jako jedyne biuro rachunkowe w Polsce zostało przyjęte w poczet Międzynarodowego Stowarzyszenia Księgowych BKR z siedzibą w Nowym Jorku.

Ta jedna z 10 najlepszych światowych organizacji księgowych działająca od ponad 30 lat, skupia około 160 niezależnych firm z 80 krajów. Członkostwo ACARTUS jest więc nie tylko nobilitacją spółki na rynku księgowości, ale też sposobnością do pozyskiwanie klientów z całego świata. – Przystąpienie do BKR poprzedzone zostało gruntowną oceną naszych zawodowych kompetencji, pod względem: merytorycznym, organizacji procesu księgowego oraz przygotowania do obsługi międzynarodowych firm – mówi Małgorzata Matyja, wiceprezes Acartus SA.

Przynależność do BKR jest także równoznaczna ze świadczeniem na rzecz klientów bardzo wysokiej jakości usług, a także gotowością do współpracy z firmami działającymi na globalnym rynku – potrzebującymi nadzoru i doradztwo finansowego na rynku polskim.

Dziś dzięki obecności w stowarzyszeniu, Acartus SA nadzoruje finansowo dużą polską firmą produkcyjną z grupy podatkowej BKR. – Grupa ta dokonała outsourcingu księgowości, przenosząc do Portugalii cały proces księgowania podległych jej firm z różnych krajów. Nam natomiast przynależność do stowarzyszenia BKR stworzyła możliwość nadzoru podatkowego firmy działającej w Polsce – tłumaczy M. Matyja.

Celem BKR jest pomoc biurom księgowym zrzeszonym w stowarzyszeniu m.in. w ich profesjonalnym zarządzaniu, dokształcaniu zatrudnionych tam pracowników oraz obsłudze klientów. Stwarza też okazję do międzynarodowych spotkań sprzyjających dzieleniu się fachową wiedzą i doświadczeniami oraz inspirowaniu do ciągłego doskonalenia się.

W przyszłym roku Acartus SA będzie współorganizatorem eventu podatkowego dla członków BKR. – Dwa razy do roku stowarzyszenie organizuje międzynarodowe spotkania w Europie i poza jej granicami. Podczas każdego z nich członkowie BKR zapoznają się ze zmianami podatkowymi wprowadzanymi w innych krajach. Uczestniczyliśmy już m.in. w takich eventach w Londynie i na Cyprze, a w 2021 r. spotkamy się w Krakowie – dodaje wiceprezes Acartus SA.

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem, dziś Acartus SA postrzegana jest jako spółka prowadząca księgowość bez granic!