Acartus - Kompleksowa obsługa księgowa

O firmie

Na rynku usług księgowych obecni jesteśmy od 1995 roku: najpierw jako Biuro Rachunkowe Artu II z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, założone przez doradcę podatkowego Piotra Piekarskiego, a od 2009 roku jako Acartus S.A. W roku 2011 zadebiutowaliśmy na rynku NewConnect zarządzanym przez Giełdę Papierów Wartościowych SA w Warszawie.

ACARTUS S.A. to sieć biur rachunkowych: z główną siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz filiami w Raciborzu i w Gdyni (Acartus Sp. z o.o. w Gdyni to spółka zależna). Stawiamy na ciągły rozwój marki ACARTUS i naszych kompetencji. Usługi świadczymy w oparciu o najnowsze dostępne na rynku technologie (wysoce specjalistyczne oprogramowanie i rozwiązania informatyczne). Nieustannie skupiamy sięna pozyskiwaniu nowych klientów, oferując najwyższej jakości standardy obsługi. Nasza oferta jest skierowana nie tylko do firm polskich, ale również do firm czeskich, słowackich, a także skandynawskich.
Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług jest wdrożony w roku 2010 i stale doskonalony system zarządzania jakością ISO (w zakresie obsługi księgowej, kadr, płac i doradztwa podatkowego), a także debiut na rynku NewConnect w 2011 roku oraz pomyślna certyfikacja i przyjęcie w roku 2017 w poczet członków niezależnych Międzynarodowego Stowarzyszenia Księgowych BKR w Nowym Jorku.

Zatrudniamy doświadczonych i stale uzupełniających swoją wiedzę specjalistów w dziedzinie finansów, księgowości, podatków, kadr i płac. Nasze długoletnie doświadczenie na rynku usług księgowych, transgraniczna lokalizacja naszej głównej siedziby (w Jastrzębiu-Zdroju, na pograniczu polsko-czeskim) oraz działalność w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Księgowym BKR z siedzibą w Nowym Jorku (jesteśmy jedynym biurem rachunkowym zrzeszonym z Polski) – pozwoliły nam wyspecjalizować się w księgowości i w rozliczeniach przedsiębiorstw zagranicznych kooperujących na rynku polskim. Zapewniamy nadzór podatkowy i rozliczenia księgowe dla firm zagranicznych działających w Polsce. 

 

Ponadto pomagamy w rozliczeniach przychodów uzyskiwanych przez zatrudnionych za granicą, reprezentując ich również przed właściwymi organami podatkowymi. Pomagamy też cudzoziemcom zatrudnionym w Polsce i chcącym założyć tu działalność gospodarczą.