Acartus - Kompleksowa obsługa księgowa

Poznaj nas

Na rynku usług księgowych obecni jesteśmy nieprzerwanie od 1995 roku: najpierw jako Biuro Rachunkowe Artu II z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, założone przez doradcę podatkowego Piotra Piekarskiego, a od 2009 roku jako Acartus SA. W roku 2011 zadebiutowaliśmy na rynku NewConnect zarządzanym przez Giełdę Papierów Wartościowych SA w Warszawie.

Obecnie ACARTUS to sieć biur rachunkowych: z główną siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju oraz filiami w Raciborzu i w Gdyni. Stawiamy na ciągły rozwój marki ACARTUS i naszych kompetencji. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług jest wdrożony w roku 2010 i stale doskonalony system zarządzania jakością ISO (w zakresie obsługi księgowej, kadr, płac i doradztwa podatkowego).
 

ACARTUS – księgowość bez granic

Nasze długoletnie doświadczenie na rynku usług księgowych, transgraniczna lokalizacja naszej głównej siedziby (w Jastrzębiu-Zdroju, na pograniczu polsko-czeskim), co pozwoliło nam wyspecjalizować się w księgowości i w rozliczeniach przedsiębiorstw zagranicznych kooperujących na rynku polskim.

Zapewniamy nadzór podatkowy i rozliczenia księgowe dla firm zagranicznych działających w Polsce. 

Ponadto pomagamy w rozliczeniach przychodów uzyskiwanych przez zatrudnionych za granicą, reprezentując ich również przed właściwymi organami podatkowymi.

Pomagamy też cudzoziemcom zatrudnionym w Polsce i chcącym założyć tu działalność gospodarczą.  Księgowość nie ma dla nas granic – poza granicami prawa, właściwego dla danego kraju. Zatrudniamy doświadczonych i stale uzupełniających swoją wiedzę specjalistów w dziedzinie finansów, księgowości, podatków, kadr i płac. To pozwala nam znajdywać optymalne rozwiązania, nawet w najbardziej skomplikowanych rozliczeniach: niezależnie od branży, miejsca transakcji czy miejsca lokalizacji firmy. 


Rozwój to nasza misja

Naszą misją jest pomoc w rozwoju klientom, poprzez świadczenie profesjonalnych usług księgowych i kadrowych. Stawiamy również na rozwój osobisty, stąd chętnie angażujemy się w projekty i przedsięwzięcia w tym obszarze.

Przykładem jest Galeria ACARTUS, która działa od roku 2017 w naszej głównej siedzibie w Jastrzębiu-Zdroju. To miejsce promocji dla młodych artystów, chcących pokazać szerszej publiczności swoją twórczość.